NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Cestování na
Kanárské ostrovy v prosinci

Prosinec se na Kanárských ostrovech vyznačuje teplem během vánočních svátků, oslavami na čerstvém vzduchu a koncerty pod hvězdami a také samozřejmě koupáním v moři. Možná se nejedná o nejtypičtější Vánoce, ale proč nezačít s novou tradicí?
Průměrná
teplota
22° C

8 h
slunečního svitu denně

Tento měsíc
ti doporučujeme…

1
Odlišné
vánoční
svátky

To, že jedeš na prázdniny v zimě, neznamená, že se musíš vzdát slunce! Během své cesty na Kanárské ostrovy vyměň sněhuláky za betlémské sochy z písku na pláži Las Canteras na Gran Canaria a až je postavíš, využij příležitosti vykoupat se na jedné z nejlepších veřejných pláží v Evropě. A jestli se ocitneš v Santa Cruz na Tenerife, nepromeškej vánoční koncert pod širým nebem, magický večer, který se stal nedílnou součástí těchto oslav.

Pláž Las Canteras
Vánoce na slunci
Restaurace

2
Nákupní
odpoledne

Věděl/a jsi, že na Kanárských ostrovech je spotřební daň pouze 7 %? Je daleko nižší než ve zbytku Evropy, a proto ti doporučujeme, abys využil svých vánočních prázdnin a nakoupil/a za lepší ceny v nákupních centrech ostrovů.

Také můžeš navštívit některý z menších trhů pod širým nebem - velmi častých díky dobrému podnebí - a odvézt si na památku něco výjimečného: umělecké předměty, kanárské speciality, bižuterii…

Trhy
Nákupní centra

3
Pozorování
padajících
hvězd

Od 7. do 17. prosince si budeš moci užít Geminidy, jeden z nejzářivějších meteorických rojů celého roku.

Nepotřebuješ žádný teleskop, abys je spatřil, protože jsou viditelné pouhým okem, a my ti doporučujeme je pozorovat během noci, kdy nezáří měsíc v jedné z našich tří starlight rezervací, chráněných od světelného smogu: La Palma, Fuerteventura a la Cumbre de Tenerife.

Pozorování hvězd
Nebe plné hvězd

plavky
elegantní oblečení