NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Velryby

také

milují Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou destinací, která přitahuje všechny druhy návštěvníků... včetně kytovců! Pestrost jejich mořského dne a vynikající teplota vody pravidelně přitahuje širokou škálu mořských živočichů. Velkou výhodou ostrovů s ohledem na další místa je, že souostroví je obývána mnoha z nich trvale, což je velkou jistotu.
V okolí Kanárských ostrovů může být až 26 různých druhů, od obrovských plejtváků po přátelské delfíny. A jejich přítomnost je tak blízko k pobřeží, že se ostrovy staly nejvýznamnějším místem Evropy podle počtu lidí pro pozorování kytovců ve svobodě.
/Nejčastější
druhy
Procento velryb na Kanárských ostrovech je mimořádně vysoké. Mezi nejčastější druhy, které lze vidět jsou Kulohlavec Sieboldův, Delfín Skákavý a Velryba Yubarta, z rezidentních druhů, některé z nich se stálou kolonii na souostroví, které čekají na váš příchod.
Delfín
Vidět delfíny na moři je teď už normální. Na ostrovech je až 6 různých druhů tohoto savce, který je považován za jeden z nejchytřejších na planetě. Jsou velmi přátelští, takže když se s nimi potkáte, je snadné, že připlují k lodi a budu se chtít hrát.
Kulohlavec Sieboldův
Je to jeden z největších delfinovitých tvorů, které existují a je velmi běžné je najít na pobřeží Kanárských ostrovů ve velké kolonii, žijící trvale na souostroví. Jsou velmi přátelští a vždy cestují ve skupině nebo rodinách, takže můžete vidět několik současně. Je také velmi pravděpodobné, že je budete vidět hrát se mezi sebou nebo s lodí.
Plejtváky
Je to nejpočetnější a nejrozmanitější rodina velryb kytovců, která zahrnuje velrybu Yubarta obyvatele pobřeží Kanárských ostrovů. Mohou měřit až 16 metrů na délku a jsou snadno rozpoznatelné (a viditelné) podle jejích hrbu. Tento velký savec vám vyrazí dech, když se vynoří na povrch a přivítá vás.
Vorvaň
O vorvaních se říká, že můžou měřit až 20,5 m. A proto je jedním z největších savců na světě. Ví se ponořit až 3 km do hloubky a na 35 minut, když hledá jídlo. Když uvidíte tohle mořského obře, budete se cítit bezvýznamní vedle takového kolosu.
Blahobyt
/kytovců
je na prvním místě
Lodě, které vás vezmou na pozorování velryb a delfínů vypadají charakteristicky „Modrá loď“, jsou v souladu se zákony, které zaručují plnohodnotný a spokojený život kytovců, kteří žijí v kanárských vodách. Aktivity jako krmit nebo plavat s nimi není povoleno při plavbě, aby i nadále mohli žít spokojeně v jejich habitatu v naprosté svobodě.
Jižní pobřeží
Tenerife
Vody na jihozápadě ostrova Tenerife jsou přednostním místem pro pozorování kytovců ve volné přírodě. Jejich přítomnost v blízkosti pobřeží dělá z Tenerife první místo v Evropě v počtu lidí, kteří mohli přímo vidět kytovce ve svobodě. Zde můžete najít až 21 různých druhů, od modré velryby po kosatku. Existují dvě rezidentní populace vorvaně a delfínů skákavých, které mohou být videni téměř 80 % dnů v roce.
Výlety lodí na
Tenerife
Jižní pobřeží
Gran Canaria
Malí kytovci jako delfíni často do vod na jihu ostrova Gran Canaria, v oblasti Puerto Rico, kde si mohou vychutnat klid a kyslík, který jim poskytují čerstvé pasáty. Jejich aktivita začíná prvními paprsky slunce, kdy se jejich ploutve vynoří na povrch. Jejich pozorování se stává hlavním lákadlem dne pro místní obyvatelé i turisty. Několik lodí plánují výlety s nezbytným bezpečnostními prostředky a odborným personálem na palubě.
Výlety lodí
na Gran Canaria
Pobřeží Tazacorte
La Palma
Některé z nejlepších pozorování středních a velkých kytovců na svobodě ve vodách Kanárských ostrovů se konají z přístavu Tazacorte na západním pobřeží ostrova La Palma. Některé námořně trasy proplují různé mořské stezky, kam často přichází zvířata jako velryby a delfíny, jehož úspěch v pozorování se pohybuje kolem 90 %. Moře ostrova La Palma je také dobrým místem k pozorování velryb.
Výlety lodí na
La Palma
Pobřeží Valle Gran Rey
La Gomera
S odchodem z pobřeží Valle Gran Rey, vody na jihu ostrova La Gomera nabízejí velké možnosti pro pozorování velryb, které plávají na svobodě. Přes tuto námořní oblast procházejí často velký mořský savci jako delfíny strakaté, obecné a skákavé, stejně jako různé typy velryb, vorvani a tropické velryby. Na těchto výletech, vždy spolu s odborníky na moři, cestující také mohou pozorovat mořské želvy.
Výlety lodí
La Gomera